дома Свет Во Прага во моментов се одвива заложничка драма во филијалата на Уникредит

Во Прага во моментов се одвива заложничка драма во филијалата на Уникредит

444
0
АКЦИЈА

ПРАГА – Вооружен маж има најмалку осум лица како заложници во филијалата на банка Уникредит во чешкиот град Прибрам, објави Спутник Интернешнл,повикувајќи се на чешките медиуми.

Како што се наведува, разбојникот отпрвин зел девет заложници, но потоа ослободил еден.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here