дома Балкан Фотографот случајно фотографираше момент на ПРОСИДБА, потрага по иднините на младенците успешно...

Фотографот случајно фотографираше момент на ПРОСИДБА, потрага по иднините на младенците успешно завршена

535
0
АКЦИЈА

Фотографот Владимир Тадиќ од Бања Лука, зад Фејсбук профилот Resplendent преку ноќ стана вириална личност на социјалните мрежи во Србија, откако тој објави фотографија од Калиш. Фората е, се разбира, во она што успеа да го фати со својата леќа, и сосема случајно.

Инспирација на Тадиќ за фотографија се главно пејзажи, жанр познат како “Landscape”, но оваа сцена создадена на Калемегдан ќе бше само уште една во серијата убав фотографии да на неа да не се најдеше случајно љубовниот пар и тоа во време на запросување. Тој Ја објави фотографијата и ги покани луѓето да ја споделат за да го најдат парот на сликата како би можел да им ја поклони прекрасната фотографија.

И како што обично се случува кога малите раце се здружени, интернет заедницата успеа да го идентификува парот за само еден ден.

И така, така Бранко и Исидора сосема непланирано станаа ѕвезди на социјална мрежа и добија неочекуван подарок за верувањето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here