дома Балкан Еден загинат во експлозија на автомобил во Белград

Еден загинат во експлозија на автомобил во Белград

450
0
АКЦИЈА

Белград – Вечерва во 19.45 Една особа настрада вечерва во експлозија на бомба поставена под автомобилот на загинатиот, на ќошот на улицата Цар Душан и Новиот новосадски пат, во Земун, соопшти српското МВР.

Се работи за 48 годишниот Н.Б за разлика од него неговиот домашен миленик, кучето Баџо, ја преживеа несреќата.

Од полицијата го пронајдоа неговото куче на задното седиште близу гепекот.

Убиениот и е познат на полицијата по разни кривични дела и е по потекло од Босна и Херцеговина, но последните години живеел во Белград.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here