дома Балкан (ВИДЕО) Георгиевски контра ВМРО-ДПМНЕ: Вие го сменивте идентитетот на македонскиот народ од...

(ВИДЕО) Георгиевски контра ВМРО-ДПМНЕ: Вие го сменивте идентитетот на македонскиот народ од словенски во антички! И како секогаш го протна анти Српскиот став!!!

474
0
АКЦИЈА


Екс премиерот Љубчо Георгиевски и основач на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на телевизија 24 вели дека ова ВМРО-ДПМНЕ не го препознава, ниту пак дури бил во партијата градел вакво ВМРО-ДПМНЕ.

Тој додава дека според него 11. годишното владеење на Груевски се борело за југословенскиот, а не за македонскиот идентитет, нагласувајќи дека тој како лидер на ВМРО-ДПМНЕ, но и премиер од таа партија бил првиот кој побарал да се реши прашањето за името.

Тие имаа 11 години да го решат ова прашање. Што не потпишаа подобар договор, ако се земе предвид дека порано не се бараше промена на името за севкупна употреба, прашува Георгиевски и притоа додава: Глумат патриоти и спасители на македонскиот идентитет, а му го сменија идентитетот на македонскиот народ од словенски во антички.

Еве ги овие поенти на екс премиерот Георгиевски:

Тази партија не е ВМРО-ДПМНЕ!

Основачот на ВМРО-ДПМНЕ го прави растур: 1. Ова ВМРО-ДПМНЕ не го познавам, ниту сум градел такво. 2. Глумат патриоти и спасители на македонскиот идентитет, а се борат за „бившо-југословенски“. 3. ВМРО-ДПМНЕ му го смени идентитетот на македонскиот народ од словенски во антички.

Публикувахте от Seir в Петък, 21 септември 2018 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here