дома Свет Премина Кофи Анан во 80.година

Премина Кофи Анан во 80.година

454
0
АКЦИЈА

Бившиот генерален секретеар на Обединатите нации и добитник на нобелова награда за мир, Кофи Анан, премина денес во 80. година.

Анан е роден 1938. година во гана и служеше како седми генерален секретар во УН во периодот од 1997. до 2006. година.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here