дома Балкан Србија со голема војна парада на која ќе присуствува и Путин

Србија со голема војна парада на која ќе присуствува и Путин

441
0
АКЦИЈА

Србија припрема голема војна парада по повод стогодишнината од победата во Првата светска војна на која пред претседателот на Русија Владимир Путин и други највисоки светски официјални лица ќе го претстави своето најноново наоружување, пишуваат “Новости”.

Како што наведува листот, на парадата ќе дефилираат дури сто тенкови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here