дома Свет Орбан ја забранува петокраката

Орбан ја забранува петокраката

453
0
АКЦИЈА

Унгарскиот премиер Виктор Орбан сака да ја забрани употребата на петокраката, а неговата екстремно десничарска партија Фидес спрема закон со кој ќе биде забрането секакво комерцијално пропагирање на петокраката.

Со тој потег, на удар највеќе ќе се најде холандскиот произведувач на пиво “Хајнекен“, чиј препознатлив лого е заправо црвената звезда.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here