дома Балкан (Видео) Турците палат амарикански долари и го бришат носот со нив во...

(Видео) Турците палат амарикански долари и го бришат носот со нив во знак на протест

595
0
АКЦИЈА

По неодамнешните санкции на САД кон Турција и еконмските мерки од страна на САД кои драстично ја намалија вредноста на турската валута денес на улиците низ градовите на Турција можат да се забележат секакви видови на негодување.

Во протестите против Трамп Турците го палат американскиот долар и го бришат носот со долари.

In protest of Trump, Turks burn and blow their nose on American dollars.

Публикувахте от Eretz Yisrael в Вторник, 14 август 2018 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here