дома Балкан Тачи ги повикува и подржува сите кои се за припојување на ткн...

Тачи ги повикува и подржува сите кои се за припојување на ткн “Прешевската долина” со Косово

458
0
АКЦИЈА

Косовскиот претседател хашим Тачи се заблагодари, на фејсбук, “на сите лидери и граѓани на” ткн. Прешевска долина кои подржуваат обединување на, Бујановац и Медвеѓе со Косово, а тоа да биде во рамката на корекциите на границата помеѓу Белград и Приштина.

Тој ги повика политичките лидери на Косово да се обединат околу оваа задничка цел.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here