дома Балкан Збогум “Ајфон”, Ердоган најави бојкот на американските електронски производи

Збогум “Ајфон”, Ердоган најави бојкот на американските електронски производи

521
0
АКЦИЈА

Турција најави бојкот на електронските производи од САД како одговор на американските санкции, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган.

Спрема зборовите на Ердоган, државата може да произведува сама се што и е потребно.

„Намсто да нарачуваме нешто за пари од странство, ние ќе го правиме тоа уште подобро и ќе го нудиме. Нашиот народ е способен за тоа. Кога баравме дронови од САД, што ни одговорија? ’Конгресот не дозволува‘. Тоа е среќа во несреќа. Сега сами ги произведуваме, без проблеми. И ги произведуваме толку, колку што ни е потребно”, додаде турскиот лидер, а пренесе Спутник.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here