дома Балкан Аљбин Курти против размена на територии

Аљбин Курти против размена на територии

430
0
АКЦИЈА

Размена на територии или корекција на границите помеѓу Белград и Приштина може да има штетни последици, смета лидерот на Самоопределување Аљбин Курти и додава дека разговорот за теритосрии повеќе води кон војна, отколку кон мир.

“Загрижен сум, затоа што од најскората горка историја на Балканот ни говори јасно дека преговори за размена на територии доевдуваат до раселување на народите побргу, отколку до стварна промена на границите”, рече Курти за Гласот на Америка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here