дома Албанија Температурата во Јадранот годишно расте за 0,6 степени

Температурата во Јадранот годишно расте за 0,6 степени

481
0
АКЦИЈА

Просечната температура на водата во Јадранското море секоја година пораснува за 0,6 Целзиусови степени, соопшти институтот за биологија на морето во Котор.

Како што се укажува, тоа му погодува на развојот на инвазивни билни и животински видови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here