дома Балкан Зуроф ловецот на нацисти: Изарлсикте авиони на обележувањето на Олуја не се...

Зуроф ловецот на нацисти: Изарлсикте авиони на обележувањето на Олуја не се добра порака

457
0
АКЦИЈА

Директорот на центарот “Симон Визентал” во Ерусалим и ловец на нацисти, Ефраим Зуроф, го критикуваше учеството на израелски борбени авиони на обележувањето на операцијата Олуја во Хрватска.

Не е добра порака кога борбени авиони на воздухопловството на израелските сили учествуваат на случување од минатото во кое се протерани стотина илјади луѓе од своите домови, рече Зуроф за Новости.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here