дома Свет Во сабота средба на Путин и Меркел во Германија

Во сабота средба на Путин и Меркел во Германија

518
0
АКЦИЈА

Германската канцеларка Ангела Меркел ќе се состане со претседателот на Русија Владимир Путин во сабота како би разговарале за војната во Сирија, насилствата во Источна Украина и на енергетски теми, изјави портпаролот на германската влада.

Средбата ќе се одржи во владината палата Мезеберг, 65 километри северно од Берлин, пренесе Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here