дома Свет Јункер предупредува на јакнење и свртување во десно на Европскиот парламент

Јункер предупредува на јакнење и свртување во десно на Европскиот парламент

423
0
АКЦИЈА

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер загрижен е за ЕУ и предупредува дека може да дојде до јакнење на десницата на следните избори за Европскиот парламент.

„Ако на европско ниво се повтрои она што го посматраме моментално во поедини држави, тогаш новиот состав на парламентот би можел да биде очито обележен со десницата“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here