дома Свет Франција: Со автомобил влетал во џамија, нема повредени. Полицијата трага по возачот

Франција: Со автомобил влетал во џамија, нема повредени. Полицијата трага по возачот

447
0
АКЦИЈА

Француската полиција денес трага по возачот кој нешто порано со автомобил влета низ влезната врата на џамијата во предградието на Лил,на северот на Франција, соопштија од француската полиција.

во инцидентот нема повредени, јави агенцијата Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here