дома Балкан Вучиќ: Се залагам за разграничување

Вучиќ: Се залагам за разграничување

444
0
АКЦИЈА

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Шид изјави дека се залага за разграничување со Албанците

“Да имаме територија за која не се знае кој како ја третира и што на кој му припаѓа – тоа е секогаш извор на потенцијални судири и проблеми”, им објасни Вучиќ на новинарите во Шид.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here