дома Балкан Китаровиќ во Книн им врачи највисоки одликувања на Анте Готовина и Младен...

Китаровиќ во Книн им врачи највисоки одликувања на Анте Готовина и Младен Маркач

440
0
АКЦИЈА

Хрватската претседателка која е и врховен командант на хрватските вооружени сили Колинда Грабар Китаровиќ синоќа на пензионираните генерали Анте Готовина и Младен маркач на свечаноста во Кник им ги врачи нависоките одликувањаza,како што рече, за да се изрази придонес за одбраната на Хрватска.

Претседателката во говорот им се обрати на Готовина и Маркач наведувајќи дека и е особена чест и задоволство да им ги врачи тие одличја, пренесе регионалната Тв Н1

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here