дома Балкан Дрецун: Да се искористи промената на ставот на САД спрема Косово

Дрецун: Да се искористи промената на ставот на САД спрема Косово

461
0
АКЦИЈА

Претседателот на скупштинскиот одбор на Србија за Косово и Метохија Милован Дрецун изјави дека Вашингтон, заради цврстоит став на Србија спрема КиМ, го променил својот став и сега говорат дека траба да се постигне договор помеѓу Белград и Приштина.

Случувањата од претходните денови беа темпирани да се ослабат позициите на Србија, смета Дрецун.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here