дома Балкан Анѓелковиќ: Белград ја разобличи целата ситуација околу плановите на западот

Анѓелковиќ: Белград ја разобличи целата ситуација околу плановите на западот

280
0
АКЦИЈА

Западот и тамошните центри на моќ се обидуваат да предизвикаат страв и немир во Србија, како во прв план би било прашањето на безбедноста на Србите на КиМ, а не стратешко решение на косовското прашање, со кое националните интереси на Србија барем во еден дел би биле заштитени, Меѓутоа Белград ја разобличи цела таа ситуација рече Анѓелковиќ за Танјуг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here