дома Балкан Грција: Уапсени 8 особи заради убиство на мигрант од Пакистан

Грција: Уапсени 8 особи заради убиство на мигрант од Пакистан

478
0
АКЦИЈА

Во Грција денеска се уапсени осум особи осомничени дека убиле Пакистанец кој илегално се обидел да излезе од земјата, соопшти денес грчката полиција.

Мигрантот од Пакистан (29) избоден е до смрт на 23. јули, додека се обидувал преку северот на Грција да доспее до границата со Македонија, пренесува АП.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here