дома Балкан Секојдневни препукувања: Саша Мирковиќ ја нападна државната секретарка на српската полиција

Секојдневни препукувања: Саша Мирковиќ ја нападна државната секретарка на српската полиција

526
0
АКЦИЈА

Некогашниот претседател на Скупштината на градот Зајечар Саша Мирковиќ жестоко ја извреѓа државната секретарка на МУП Биљана Поповиќ Ивковиќ.

– Биљана Поповиќ Ивковиќ со таен код меѓу запослените во МУП – анимирка, коментира кој е крив или не е, мести луѓе и завзема место во приватната партиска држава на кое би требало да седи полицаец со долг работен стаж. Баш ме интересира како се чуствуваат во ОСЛ? – напиша Мирковиќ на својот Твитер.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here