дома Балкан Центарот на Улцињ ќе добие статуа на Скендербег

Центарот на Улцињ ќе добие статуа на Скендербег

479
0
АКЦИЈА

Најјужниот Црногорски град ќе добие статуа на Ѓреѓ кастриот Скендербег, изјави денеска претседателот на општината Улцињ Љоро Нрекиќ.

Статуата би требала да биде поставена на кружниот тек во центарот на градот, кој веќе го носи името на овој Албански национален херој.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here