дома Балкан Рпманија: Даеа по споредбата на палењето заболени свињи со Аушвиц се обиде...

Рпманија: Даеа по споредбата на палењето заболени свињи со Аушвиц се обиде да објасни дека немал намера да ги навради Евреите

470
0
АКЦИЈА

Романскиот министер за земјоделство Петре Даеа изјави денеска дека немал намереда да ги навреди Евреите кога го спореди палењето на свињи оболени од свинска грозница со концентрациониот логор во Аушвиц.

Даеа се обиде да ја објасни изјавата која неодамна ја даде во телевизиско интервју кога рече дека палењето на заболени свињи е “многу тешка работа како Аушвиц”, пренесе АП.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here