дома Балкан Приштинската “Gazeta”: Трамповата администрација е за поделба на Косово?

Приштинската “Gazeta”: Трамповата администрација е за поделба на Косово?

470
0
АКЦИЈА

Асминистрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп даде зелено светло за опцијата за поделба на Косово, пишува приштинската “Gazeta ekspres”, повикувајќи се на неименувани дипломатски извори

Листот исто така наведува дека постои можност Трамп за тоа да се договорил со рускиот претседател Владимир Путин, на неодаљмнешниот самит во Хелсинки

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here