дома Балкан Грција: Најновиот биланс на жртвите од пожарите е 82 мртви

Грција: Најновиот биланс на жртвите од пожарите е 82 мртви

552
0
АКЦИЈА

Бројот на жртвите од шумските пожарикои ги опустошија летувалиштата близу грчката престолнина Атина се зголеми на 82 мртви.

АНА пренесува дека тоа денеска го соопштила портпаролката на грчките противпожарни бригади Ставрула Малирис.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here