дома Балкан Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ отвори ресторан во кој храната ќе се дели...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ отвори ресторан во кој храната ќе се дели бесплатно на бездомници на кои им е потребна помош

455
0
АКЦИЈА

Новак Ѓоковиќ не е само врвен докажан спортист, тој се докажа и во својата хуманост. Човекот кој ги плени светските навивачки срца со своите беспрекорни игри и витешки победи во белиот спорт отвори ресторан каде што ќе се дели бесплатна храна на оние на кои им е најпотребна.

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ отвори ресторан во кој храната ќе се дели бесплатно на бездомници на кои им е потребна помош

“Парите не ми се потребни. Заработив доволно да можам да ја нахранам цела Србија. Затоа одлучив да им се заблагодарам на луѓето кои ми беа подршка и навиваа за мене. Од секогаш сум ја сакал храната, храната во моето семојство отсекогаш била страст”- ја пренесоа светските медиуми изјавата на Новак Ѓоковиќ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here