дома Балкан Обилните дождови однеле еден живот во Бугарија

Обилните дождови однеле еден живот во Бугарија

464
0
АКЦИЈА

Заради обилни дождови во кои една особа го изгуби животот прогласена е вонредна состојба во Тетевен во централниот дел на Бугарија, јави бугарското национално радио.

Животот го загубил 36-годишен маж во близина на Тетеван, потврди за БТА регионалниот директорат на Министерството за внатрешни работи во Ловеч.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here