дома Балкан Кадри Весељи: Неопходно единство за територијата на Косово да го сочува интегритетот...

Кадри Весељи: Неопходно единство за територијата на Косово да го сочува интегритетот и остане недопрена

448
0
АКЦИЈА

По се погласните најави за поделба на територијата на Косово кои стигнуваат од западните центри како едно од можните решениа за овој регион претседателот на косовскиот парламент Карди Весељи ги повика политичките претсавници од опозицијата и власта на единство по повод ова прашање.

Претседателот на косовскиот парламент Кадри Весељи за неопходно смета постигнување на единство на партиите во власта и опозицијата за парашњето на платформата за дијалог со Белград, како што рече, за територијата на Косово да го сочува интегритетот и остане недопрена.

Весељи тоа го рече на конференцијата за новинари по состанокот на кој ни овој пат не се појавија претставниците на ниедна опозициона партија, а кој е одржан со цел за постигнување единство за палтформата за дијалог со Белград, пишува приштинска Коха.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here