дома Балкан Судот во БиХ го одби барањто за испорачување на Мамиќ во Хрватска

Судот во БиХ го одби барањто за испорачување на Мамиќ во Хрватска

429
0
АКЦИЈА

Судот на БиХ соопшти денес дека не постојат законски претпоставки за екстрадиција на Здравко Мамиќ во Хрватска, заради пресудата со која пред Жупанискиот суд во Осјек е осуден на шест и пол години заради извлекување пари од “Динамо”.

Списот за тоа е доставен на жалбеното оделение на судот во БиХ на конечна одлука, стои во пишаниот документ на судот доставен до Хина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here