дома Балкан Гранит Џага повторно со фотографија во големоалбаснки стил

Гранит Џага повторно со фотографија во големоалбаснки стил

429
0
АКЦИЈА

Репрезентативецот на Швајцарија Гранит Џака кој за време на мечот помеѓу Србија на Светското првенство предизвика голем скандал покажувајќи го албанскиот национален симбол- двоглавиот орел, повторно е во центарот на вниманието со уште еден нов скандал.

Двајцата фудбалери Џака и Шаќири кои директно ја провоцираа Србија на СП добија парични казни од ФИФА, но и покрај големата критика од јавноста, еден од фудбалерите повторно се осмели на истиот потег.

Фудбалерот на Арсенал кој во моментов е на одмор со својата понежна половина Леонтина, наместо да ужива, тој повторно и испрати нова порака на Србија симболизирајќи двоглав орел кој значи и Голема Албанија, погледнете.

❤️👐🏻❤️ @__ll.gx__

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here