дома Балкан Црна Гора: На Потполковникот Хусовиќ кој синоќа пукал изречен му е притвор...

Црна Гора: На Потполковникот Хусовиќ кој синоќа пукал изречен му е притвор од 72 часа

447
0
АКЦИЈА

На Потполковникот на војската на Црна Гора Емин Хусовиќ, кој синоќа пукал во просториите на Министерството за одбрана, по сослушувањето во обвинителството, одреден му е притвор од 72 часа.

Повикувајќи се на свои сознанија порталот РТЦГ, пренесува дека Хусовиќ веќе денес ќе биде приведен кај истражниот судија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here