дома Балкан Дачиќ: решението за КиМ не може да биде признавање на независноста

Дачиќ: решението за КиМ не може да биде признавање на независноста

480
0
АКЦИЈА

Доколку сакаме трајно решение за Косово и Метохија, тоа не може да се заснова на тоа Србија да ја признае независноста, а приметно е дека Приштина нема воља за постигнување компромис, изјави денеска министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ.

Дачиќ смета дека се уште далеку од коначно решение и распишување на референдум во Србија, па така мора да се трага по нови решениа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here