дома Балкан Група на српски навивачи заплениле знаме на хрватските навивачи во Русија и...

Група на српски навивачи заплениле знаме на хрватските навивачи во Русија и се сликале со него

441
0
АКЦИЈА

Група на српски навивачи нападнале Хрвати во Москва и им го земале хрватското знаме, пренесува Спутњик. На друштвените мрежи се појавија коментари дека Хрватите не ни пружиле некој посебен отпор во таа прилика, туку им го препуштиле знмето и побегнале не сакајќи да навлегуваат во поголем судир.

Како што се наведува, навивачите од Земун им го тргнале знамето на хрватските навивачи од Широки Бријег, а потоа со знамето како со трофеј се сликале пред еден локал во Русија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here