дома Балкан Постери со нацистички симболи во “некогаш Титовото” Велење

Постери со нацистички симболи во “некогаш Титовото” Велење

483
0
АКЦИЈА

Шест постери со нацистички симболи биле закачени на јавни места во Велење во Словенија во ноќта помеѓу петокот и саботата, јавува СТА.

Постерите во саботата се тргнати од улиците, а полицијата од Цеље спроведува истрага заради говор на омраза.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here