дома Балкан Истражување: Китаровиќ ја губи подршката, а изборите доаѓаат

Истражување: Китаровиќ ја губи подршката, а изборите доаѓаат

418
0
АКЦИЈА

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ се повеќе ја губи подршката, покажа истражувањето за расположението на граѓаните спрема политичарите и работата на претседателката – Кробарометар за месец јуни.

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ може да рачуна дека за него позитивен впечаток имаат 35 проценти од испитаниците, а негативен 54 проценти, што е негов најлош рејтинг до сега.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here