дома Србија Центарот за евроатлански студии на Србија со предлог за поделба на Косово

Центарот за евроатлански студии на Србија со предлог за поделба на Косово

431
0
АКЦИЈА

Центарот за евроатлански студии на Србија (ЦЕАС) изнесе предлог за поделба на Косово и Метохија, вели за “Курир” директорката на таа организација Јелена Милиќ и додава дека запад за тоа би требало да размисли како за најмалку лошо решение.

Како што се наведува, ЦЕАС сочинил предлог за корекција на административаната линија помеѓу Србија и Косово, “што би било подстакнување за постигнување сеопфатен договор за нормализација на односите, имајќи во предвид дека преговорите во сегашниот формат под закрила на ЕУ се во потполн ќорсокак”.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here