дома Балкан Хрватска: Обележен Денот на антифашистите без присуство на претседателката и премиерот

Хрватска: Обележен Денот на антифашистите без присуство на претседателката и премиерот

755
0
АКЦИЈА

Во организација на Сојузот на антифашистичките борци и антифашистите на Хрватска (САБА РХ), на Сисачко-мословачката жупанија и Градот Сисак во шумата Брезовица синоќа свечено е одбележен Денот на антифашистичката борба, на која не присуствуваа ниту претседателката ниту премиерот.

На влезот во Шумата Брезовица учесниците ги дочека група на десничари кои со транспаренти протестираа против собирот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here