дома Балкан Романија: Лидерот на Социјалдемократите Ливију Драганеа осуден на три и пол години...

Романија: Лидерот на Социјалдемократите Ливију Драганеа осуден на три и пол години затвор

439
0
АКЦИЈА

Врховниот суд на Романија го осуди на три и пол години затвор лидерот на владеачката Социјалдемократска партија Ливију Драганеа заради постакнување на останатите на злоупотреба во власта.

Се очекува Драганеа, кој се смета за најмоќна политичка фигура во таа земја, да уложи жалнба на таа пресуда, пренесува ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here