дома Балкан Матеј Тонин нов претседател на словенечкиот парламент

Матеј Тонин нов претседател на словенечкиот парламент

407
0
АКЦИЈА

Лидерот на конзервативната партија Нова Словенија (НСИ) Матеј Тонин избран е синоќа за претседател на словенечкиот парламент, јавува СТА.

За Тонин гласале 80 пратеници, девет гласале против, а еден глас бил неважечки.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here