дома Балкан Коларов синоќа одговори на провокацијата на Џака преку Инстаграм

Коларов синоќа одговори на провокацијата на Џака преку Инстаграм

536
0
АКЦИЈА

Гранит Џака и Џердан Шаќири синоќа упатија провокација кон Србија прославувајќи го голот со симболот на голема Албанија.

Џака синиќа упати и провокација до Србите преку Инстаграм.

„Еве ти Србијо, поради ова ме викаат Гранит Косово”, напиша на Инстаграм.

Во меѓувреме постот е избришан од неговиот профил.

Сепак, во меѓувреме Коларов му одговори на провокацијата.

„Ние сме Срби, ние сме над тоа примитивно ниво. Ние сме десет години пред тие кои така прославуваат“, изјави капитенот на српската репрезентација.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here