дома Балкан Пукотница во центарот на Ниш: Четворица ранети

Пукотница во центарот на Ниш: Четворица ранети

438
0
АКЦИЈА

Четири особи, меѓу кои и еден полицаец, ранети се ноќеска околу три часот со истрели од автоматска пушка во пукотницата во клубот “Манила” во центарот на Ниш, јави Блиц.

Како се наведува, Итната помош добила повик во 2.50 часот за ранетоиот полицаец во огненета пресметка, но по доаѓањето на плоштадот на Кралот Милан добиле обавестување дека полицаецот со службеноп возило е веќе однесен во Ургентниот центар а дека е потребно да се превземат другите тројца упукани луѓе.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here