дома Балкан Анкета: Повеќето Грци против името Северна Македонија

Анкета: Повеќето Грци против името Северна Македонија

442
0
АКЦИЈА

Повеќето Грци се противат Северна Македонија да биде новото име на Р. Mакедонија, покажуваат резултатите на најновата анкета.

Спрема анкетата, која ја спровела агенцијата “Марк” за веникот “Прото тема”, 68,3 проценти од Грците се против договорот на Скопје и Атина за решавање на повеќе деценискиот спор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here