дома Балкан На Косово и Метохија се слави тероризмот од Диво Насеље со подигање...

На Косово и Метохија се слави тероризмот од Диво Насеље со подигање на биста на загинат терорист во Куманово (ВИДЕО)

597
0
АКЦИЈА

Во Дечане денес беше откриена биста на Бег Ризај, терорист од Косово и Метохија убиен во терористичкиот напад на Куманово во населбата „Диво Насеље“.

Братот на Бег Ризај, го оптужува Рамуш Харадинај како најодговорниот за смртта на неговиот брат и останатите терористи од нападот на Диво Насеље.

Бистата беше откриена во присуство на Рамуш Харадинај кој за малку избегна инцидент со братот на убиениот терорист.

На Косово и Метохија се сее тероризам и екстремизам и се слави истиот. Навистина е недопуштливо за Р. Македонија да не реагира на ваквиот чин во Дечане на Косово и Метохија.

Косово со ова откривање на споменик на терористот испрати порака до Македонија дека нападот во Диво Насеље бил херојско дело на Албанците кое е вредно за највисока почит.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here