дома Балкан Уапсен пратеникот на Златна зора кој повикуваше на пуч

Уапсен пратеникот на Златна зора кој повикуваше на пуч

422
0
АКЦИЈА

Пратеникот на грчката ултра-десничарска Златна зора Константинос Барбарусисе уапсен денс по што повика на воен пуч, во текот на дебатата во парламентот за доверба на владата.

Како се наведува, не3говото апсење го наредило јавното обвинителство заради говорот кој го одржа на вториот ден на собраниската расправа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here