дома Свет Минхен: Една жена убиена, четворица повредени во напад со нож

Минхен: Една жена убиена, четворица повредени во напад со нож

478
0
АКЦИЈА

Една жена е убиена а уште четири особи се повредени во нападот со нож кој денес се случи во Минхен, пренесоа германските медии.

Убиена е 25-годишна жена додека другата жена, нејзината мајка, е тешко повредена, како и братот, соопшти Билд на својот сајт.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here