дома Балкан Грција: Демострантите се обидоа да влезат во парламентот

Грција: Демострантите се обидоа да влезат во парламентот

454
0
АКЦИЈА

Во Атина денеска се деси помал инцидент кога учесниците на протестот во Атина, се обидоа да влезат во грчкиот парламент, во кој е во тек расправата за недоверба на владата.

Седницата за недоверба закажана е на барање на опозицијата, заради договорот за името кој пред неколку дена го постигнаа македонскиот и грчкиот премиер.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here