дома Балкан Командат на Кфор: Резолуцијата 1244 е наша библија

Командат на Кфор: Резолуцијата 1244 е наша библија

551
0
АКЦИЈА

Резолуцијата 1244 е наша библија, и ние сме тука на основа на рзолуцијата 1244 и додека е на сила ништо во основа нема да се смени, рече командантот на Кфор Салваторе Kоучи.

Тој оцени и дека безбедноната ситуација на цело Косово е мирна и стабилна и дека во тој поглед нема поголеми разлики меѓу југот и северот на Косово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here