дома Балкан Протестите заради цените на горивата се проширија на Балканот

Протестите заради цените на горивата се проширија на Балканот

446
0
АКЦИЈА

Во некои градови на Црна Гора и Биосна и Херцеговина возачите синоќа во знак на протест против високата цена на горивата, ги застанаа своите автомобили на клучните раскрсници во 17 часот.

Порталот “Klix” јавува дека возачите во некои делови на Сараево, Бањалука, Тузла, Зеница, Вискои и Прједор на кратко го блокирале сообраќајот во 17 часот, наведувајќи дека сообраќајот бил блокиран и на магистралниот пат M17, на излезот од Сараево и на Мостарските раскрсници.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here