дома Балкан Зорана Михајловиќ: Блокадите на автомобилите во Србија недопуштливи

Зорана Михајловиќ: Блокадите на автомобилите во Србија недопуштливи

430
0
АКЦИЈА

Начинот на кој еден број граѓани протестираат заради цената на горивата, со блокада на сообраќајот и авто-патовите, загрозувајќи ја безбедноста и слободата на движење на сите други граѓани, недопуштлив е и е за секоја осуда, вели потпретседателката на Владата и министерката за градежништво, сообраќај и инфраструктура Зорана Михајловиќ.

“Блокадите на автомобилите во кои има бебиња, деца и старци, особено на големите горештини, ги загрозуваат животите на нашите граѓани и тоа нема никаква врска со протестите на граѓаните заради цената на горивата, туку со воведување на хаос во нашата земја”, рече министерката.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here